تفویت هوش مالی (برگ اول)

تفویت هوش مالی

تفویت هوش مالی

در سال ۱۹۷۱، ریچارد نیکسون رئیس جمهور وقت آمریکا پول را از استاندارد طلا خارج ساخت. این امر یک سیاست ضعیف اقتصادی بود، با این حال امروزه افراد اندکی از  این تغییر و تأثیر بر اقتصاد دنیا آگاهی دارند.

در سال ۱۹۷۱ دلار دیگر پول نبود و تبدیل به ارز شد. تفاوت عمده میان پول (money) و ارز (currency) وجود دارد. در ابتدا هر کشور براساس پشتوانه ی طلای خود پول چاپ می کرد و این بدان معنا بود که ارزش پول براساس ارزش طلای آن کشور ارزیابی می شد و ارزش آن روند نزولی نداشت. اما پس از خارج شدن پول از استاندارد طلا و تبدیل آن به ارز می بایستی سرمایه شما جاری باشد و به حرکت خود ادامه دهد، در غیر اینصورت ارزش آن به سوی صفر نزول می کند. با تغییر این قوانین در سال ۱۹۷۱، پس انداز کنندگان تبدیل به بازندگان شدند و بدهکاران تبدیل به برندگان.

طبق قوانین قدیمی، پس انداز کردن نشان دهنده ی ذکاوت بود اما در قوانین جدید، پس انداز کردن دیوانگی مالی محسوب می شود. در قوانین جدید، ارز باید مداوم در حرکت باشد. اگر یک ارز از گردش باز ایستد،ارزش آن روز به روز کمتر می شود. در حقیقت قیمت دارایی های حقیقی مثل طلا، نفت، نقره، املاک و سهام ثابت است ولی به دلیل کاهش ارزش پول، حجم پولی که برای بدست آوردن آنها مورد نیاز است هر روز بیشتر می شود.

این تغییرات بسیار ناعادلانه است و شما را هر روز فقیرتر می سازد. برای اینکه کنترل امور را به دست بگیرید و با تقویت سرمایه خود ثروتمند شوید؛ باید قوانین جدید پول را یاد بگیرید و از آنها به نفع خود استفاده کنید. این کار نیازمند تقویت هوش مالی است.

پس در مقاله های بعدی با ما همراه باشید.

بر اساس آموزه‌های رابرت کیوساکی

گردآوری: محمد ظهره‌وند

منبع: پزشک موفق

با عضویت در وب سایت پزشک موفق مقالات جدید به ایمیلتان ارسال خواهد شد