۷ استراتژی نظامی در تبلیغات پزشکی (قسمت اول)

Strategy1۲۵۰۰ سال پیش یکی از فرماندهان چین به نام سان تزو تمامی دانش وتجربیات جنگی‌اش را در قالب یک کتاب به نام هنر جنگ تقدیم به پادشاه خود کرد واین کتاب تبدیل به کتاب شماره یک تاریخ در زمینه جنگاوری شد. از اوایل قرن بیستم بزرگان تجارت از طریق بکار گرفتن اصول استراتژی‌های نظامی در هدف گذاری و برنامه‌ریزی‌شان و همچنین در زمینه تبلیغات و بازاریابی به موفقیت‌های بسیاری دست یافتند. امروزه آموزش استراتژی‌های نظامی و نحوه بکار‌گیری آن در تجارت در بسیاری از دانشگاه‌های دنیا انجام می‌شود.

استفاده از استراتژی‌های نظامی چه برای کسانی که محصولی را می‌فروشند و چه برای کسانی که خدماتی را می‌فروشند، مانند پزشکان بسیار کاربردی است. در این مقاله به ۷ استراتژی نظامی در تبلیغات پزشکی می‌پردازیم:

۱- اصل تعیین هدف

اگر شما بهترین تیر وکمان دنیا را در اختیار داشته باشید اما هدف گیری خوبی انجام ندهید تیر شما به خطا می‌رود. اگر شما بهترین پزشک دنیا باشید اما تعداد کمی از مردم از مهارت شما اطلاع داشته باشند به اندازه زحمتی که کشیده‌اید درآمد ندارید و مردمی که به وجود شما و تخصص بی‌نظیرتان نیاز دارند شما را پیدا نمی‌کنند و برای درمان خود سراغ کسی می‌روند که تخصص زیادی ندارد ولی تبلیغاتش قوی است.

وقتی از بسیاری از پزشکان می‌پرسم اهداف و برنامه بازاریابی و تبلیغات شما چه است برنامه واضحی در ذهن خود ندارند و می‌گویند اگر کار خوبی ارائه دهی مردم شما را پیدا می‌کنند ولی متاسفانه این طرز فکر ۲۰ سال پیش کاربرد داشته است. در عصر ارتباطات، هر پزشک نیاز دارد چندین روش تبلیغاتی مختلف را به صورت برنامه‌ریزی شده، حرفه‌ای و هدفمند در کنار هم اجرا کند تا بتواند خود را بخوبی به مردم معرفی کند. اگر یک شرکت که محصولی را تولید می کند و می‌فروشد، تمرکز خود را تنها بر روی تولید یک محصول عالی بگذارد ولی برنامه خوبی برای معرفی محصول خود نداشته باشد ورشکست می‌شود. بدلیل اینکه اگر شما بهترین محصول دنیا را در اختیار داشته باشید اما کسی از وجود این محصول خبر نداشته باشد طبیعی است که کسی آن محصول را نمی‌خرد. در شغل‌های خدماتی هم همیطور است. یک پزشک علاوه بر اینکه نیاز دارد تخصص خود را هر روز افزایش دهد تا خدمت عالی‌تری به مردم ارائه نماید همچنین نیاز دارد روی برنامه تبلیغات و بازاریابی خود نیز تمرکز نماید تا نتیجه تلاش‌های چندین ساله و شبانه روزی خود را دریافت کرده و از این طریق هر روز انرژی بیشتری در وجود خود برای پیشرفت بیشتر احساس نماید.

۲- اصل تلاش جمعی

در اصطلاح نظامی، تلاش جمعی به معنای همکاری همزمان تمام نیروها در حمله به دشمن است. اگر شما بهترین فرمانده باشید اما سربازان قوی و آموزش دیده نداشته باشید حتی با بکار بردن استراتژی‌های خوب نظامی شکست می‌خورید. اگر شما بهترین پزشک دنیا باشید ولی تیم خوبی در اختیار نداشته باشید به اندازه زحمتتان موفقیت کسب نمی‌کنید. شاید سوالتان این باشد که منظور از تیم چیست؟!

منشی شما در تیم شماست. اگر طرز برخورد مناسبی با بیماران نداشته باشد، بی حوصله باشد و زود عصبی شود، ظاهر مرتبی نداشته باشد، به خوبی پاسخگوی بیماران نباشد، به مردم لبخند نزند و در مکالمه‌های تلفنی لحن خوبی نداشته باشد شما مقصر هستید. یا فرد خوبی را استخدام نکرده‌اید یا آموزش مناسبی برای او نداشته‌اید. حتی اگر نیاز است، کمی بیشتر پول بدهید و شخصی را استخدام کنید که بهترین ویژگی‌ها را دارد. به قول مولانا هر کسی را بهر کاری ساخته‌اند. منشی بهتر است خانم باشد. اگر شما یک آقای بازنشسته از فامیل یا دوستان را در مطب خود به عنوان منشی استخدام کرده‌اید به احتمال زیاد نتیجه خوبی نمی‌گیرید.

یکی دیگر از هم تیمی‌های شما بیمارستان و مراکزدرمانی‌ای است که در آن فعالیت می‌کنید. آیا آنها تجهیزات کافی و به‌روز را برای جراحی به شما ارائه می‌دهند، وضعیت بخش‌ها چطور است؟ آیا احترام به بیماران رعایت می‌شود؟ آیا وضعیت نظافت خوب است. اگر شما فردی را جراحی کنید و پس از مدتی به علت عدم مراقبت‌های کافی در بیمارستان محل جراحی چرک و عفونت کند بیمار شما این اتفاقات را از چشم شما می‌بیند.

یکی دیگر از هم تیمی‌های شما دستیاران شما در جراحی و تکنسین‌های اتاق عمل هستند. هر چقدر که حرفه‌ای تر باشند سرعت شما در جراحی بالاتر می‌رود، کیفیت کارتان بیشتر می‌شود و اعصابتان کمتر خرد می‌شود.

یکی دیگر از مهمترین هم تیمی های شما همانطور که در مقاله طراحی یک شبکه حرفه‌ای برای جذب بیماران خواندید شبکه قدرتمندی است که شما ایجاد کرده‌اید.

همکاری با نیروهای قوی سرعت پیشروی شما را چندین برابر می‌کند.

۳- اصل حمله

ناپلئون می‌گوید هیچ نبرد بزرگی با دفاع به پیروزی نمی‌رسد. برای پیروزی باید مانند کوسه‌ها مهاجم باشید. به موضوعات جدید پزشکی حمله‌ور شوید، در کنگره‌های علمی داخلی و خارجی حضور فعال داشته باشید، خود را به صورت مداوم با فلوشیپ‌ها، ورکشاپ‌ها و دوره‌هایی که مربوط به تکنیک‌های جدید جراحی است آموزش دهید. امروزه به علت سونامی بیماری‌های مختلف، کشور ما نیاز زیادی به پزشکان حرفه‌ای دارد. در کنار افزایش تخصص‌تان، هر روز راه‌های جدید تبلیغاتی که با پیشرفت تکنولوژی ظهور می‌کنند را فرا گرفته و بکار ببندید. تنها روحیه تهاجمی داشتن است که به شما کمک می‌کند رشد سریعی داشته باشید. این روحیه به شما کمک می‌کند در خلاف جهت رودخانه حرکت کنید. در زمینه پیشرفت، به ضرب‌المثل خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو توجه نکنید. تنها ماهی‌های مرده هم جهت آب رودخانه حرکت می‌کنند.

۴- اصل غافلگیری

در اصول نظامی، همه‌ی پیروزی‌های بزرگ نتیجه انجام کاری است که دشمن انتظارش را ندارد.

ششم ژوئن سال ۱۹۴۴ در جنگ جهانی دوم در نبرد نورماندی Normandy، نیروهای متفقین به ساحل نورماندی پیاده شدند و به آزاد سازی فرانسه اشغالی از نیروهای آلمان نازی پرداختند. این نبرد بزرگترین نبرد آبی خاکی دنیا محسوب می‌شود که به شکست آلمان‌ها منجر شد. در این نبرد نیروهای متفقین از ۱۶۰ هزار هواپیما، ۱۳۰هزار تانک، ۱۳ هزار کشتی باربری و ۲۳۸۰ کشتی جنگی استفاده کردند. فقط در روز اول این نبرد ۳ هزار نفر کشته و ۷ هزار نفر زخمی شدند. با وجود پیروز شدن متفقین، این نبرد در کل، ۵۷ هزار کشته و ۱۷۳ هزار زخمی برای متفقین به همراه داشت. دلیل اصلی این پیروزی این بود که متفین آلمان‌ها را غافلگیر کردند. درحالیکه آلمان‌ها فکر می‌کردند متفقین از طرف کالائیس به آنها حمله می‌کنند، از ساحل نورماندی مورد حمله قرار گرفتند.

اگر شما یک کمپین بازاریابی و تبلیغات خوب و هدفمند طراحی کرده و اجرا نمایید پس از چند سال از اجرای منظم و مداوم آن به شکل کاملا قابل توجهی یک سر و گردن بالاتر از پزشکانی که مهارت و تخصص یکسانی نسبت به شما دارند قرار می‌گیرید و آن‌ها را به شدت غافلگیر می‌کنید. یکی از اصول غافلگیر کردن دیگران پنهان کردن روش‌های تبلیغاتی‌تان است. اگر از یک روش تبلیغاتی استفاده کنید نه تنها تاثیر آن کم است بلکه اگر روش موفقی هم باشد دیگران سریع از ترفند شما مطلع شده و آن را بکار می‌بندند. اما اگر از چندین روش مختلف تبلیغاتی به موازات هم استفاده کنید کسی سر از کار شما و دلیل موفقیتتان در نمی‌آورد.

یک روش خوب دیگر برای غافلگیر کردن و مبهوت کردن رقبا، دادن اطلاعات اشتباه به آن‌ها است. فرض کنید شما از ۷ روش متفاوت تبلیغاتی استفاده می کنید و بسیار موفق شده‌اید اما از بین روش‌های تبلیغاتی شما، یکی از بقیه بسیار ضعیف‌تر است. وقتی کسی از شما می‌پرسد رمز موفقیت و پیشرفتتان چیست، به روشی اشاره کنید که کمترین اثر در موفقیت شما داشته است. از این طریق می‌توانید رقیبان خود را گمراه نمایید و کاری کنید که همچنان آن‌ها در آینده هم غافلگیر و مبهوت شما بمانند. البته بهتر است این روش را در برابر پزشکانی استفاده کنید که مهارت تخصصی کمتری در کار خود دارند و اگر اساتیدی که دست شفا دارند و دانش پزشکی بسیار بالایی دارند از شما درخواست راهنمایی در زمینه بازاریابی و تبلیغات داشتند، از هیچ کمکی دریغ نکنید. چشم انداز وب‌سایت پزشک موفق این است که پزشکان متبحر انقدر در تبلیغات قوی شوند که بیماران براحتی آن‌ها را پیدا کنند و پزشکان عزیزی که تبحر کمتری دارند انقدر تخصص خود را بالا ببرند تا بتوانند با اساتید خود یک رقابت سالم داشته باشند و در نتیجه این کار استاندارد خدمات پزشکی در کشورمان بالا رود.

در مقاله بعدی ۳ اصل باقیمانده بررسی می‌شوند.

محمد ظهره وند

محمد ظهره‌وند

منبع: پزشک موفق

اطلاعیه:مقالات جدید وب‌سایت پزشک موفق از تاریخ اول مرداد ۹۷ در وب سایت https://www.brandeshakhsi.com منتشر می‌شود.