۷ استراتژی نظامی در تبلیغات پزشکی (قسمت دوم)

pezeshkemovafaghدر مقاله قبلی ۴ استراتژی نظامی و بسیار مهم در تبلیغات پزشکی را بررسی کردیم. در این مقاله به ۳ استراتژی مهم دیگر می‌پردازیم:

۵- اصل بهره‌برداری

اصل بهره‌برداری در اصطلاح نظامی این است که پس از کسب هر پیروزی آن را با تمام قوا پیگیری کنید.

در جنگ احد مشرکان قریش با یک سپاه سه هزار نفری به جنگ سپاه هفتصد نفره محمد رسول الله آمدند. مسلمانان توانستند در یک جنگ تن به تن مشرکان قریش را شکست دهند. پس از این پیروزی اولیه هنگامی که مسلمین به جمع‌آوری غنایم مشغول بودند محافظان و تیراندازانی که حفاظت تنگه احد را بر عهده داشتند علیرغم تاکید شدید پیامبر به حفظ محل نگهداری خود، به دنبال سهم خود از غنائم، محل نگهبانی خود را ترک کردند و خالد‌ ابن ولید که در کمین همین فرصت بود با سواران خود از تنگه احد به مسلمانان حمله کرد و آن ها را شکست داد.

رعایت اصل بهره‌برداری در دنیای تجارت هم بسیار مهم است. در حالی که شرکت‌های نوکیا و بلک‌بری، غول‌های موبایل سرخوش از موفقیت‌های خود بودند و پاداش‌های قابل توجهی را بین مدیران و کارمندان خود تقسیم می‌کردند، شرکت اپل با معرفی موبایل هوشمند خود با نام آیفون، به بازار، نوکیا و بلک بری را بطور کامل از صحنه خارج کرد و منجر به نابودی کامل آن‌ها در بازار تلفن همراه شد.

اگر مطب شما شلوغ است و یا بیماران در کلینیک شما صف می‌کشند، مغرور و سرخوش نشده و همه چیز را رها نکنید. همچنان برنامه‌های منسجم بازاریابی و تبلیغاتی خود را ادامه داده و همچنان تخصص پزشکی خود را افزایش دهید. مانند فست فود‌های ایرانی نباشید که به محض اینکه تعدادی مشتری جذب می‌کنند غذایشان بی‌کیفیت می‌شود. بازار رقابت یک ماراتن تمام ناشدنی است و اگر لحظه‌ای غفلت کنید کیش و مات می‌شوید.

۶- اصل تمرکز

در اصطلاح نظامی این اصل به معنای متمرکز کردن همه‌ی نیروها در حوزه ضعف رقیب است.

یکی از مهمترین مهارت های ناپلئون این بود که با اطلاعاتی که از فرماندهان و جاسوسان خود بدست می‌آورد نقطه‌ی ضعف حریف را پیدا می‌کرد و در یک زمان بسیار کوتاه و به صورت رعد آسا چندین هزار نیروی خود را از نقاط مختلف تجمیع می‌کرد و در کمال غفلت و ناباوری دشمن با قدرت تمام و سپاهیان فراوان به نقطه ضعف دشمن حمله‌ور می‌شد.

شما برای اینکه استراتژی‌های خوب تبلیغاتی داشته باشید بهتر است تحقیقاتی از پزشکانی که در حوالی شما مطب دارند داشته باشید. بهتر است نقاط ضعف و قوت همکاران خود را آنالیز کنید. در نقاط قوت همکاران سعی کنید مثل آن‌ها باشید اما همین که هم سطح‌شان باشید کافی است. نقطه‌ی استراتژیک، نقاط ضعف همکارانتان است. در این زمینه حتی به خوب هم قانع نشوید و خود را متعهد کنید که در نقاط ضعف همکاران، خودتان را به سطح عالی برسانید. حرکت به سمت عالی شدن به شما کمک می‌کند یک وجه تمایز کاملا مشهود در ذهن مردم ایجاد کنید. مثلا اگر منشی مناسبی ندارند شما بهترین و خوش‌برخورد‌ترین منشی را استخدام کنید. اگر مطبشان طراحی دکوراسیون خوبی ندارد شما بهترین طراحی را برای مطبتان داشته باشید، اگر تجهیزات پزشکی کاملی ندارند شما مطب خود را با تجهیزات کامل کنید تا در دید مردم حرفه‌ای به نظر برسید، اگر از بیماران پذیرایی نمی‌کنند شما بیمارانتان را با آب خنک، چای، قهوه و شیرینی و شکلات پذیرایی کنید، اگر صندلی راحتی در سالن انتظار ندارند شما صندلی راحت بگذارید، اگر به هنگام ورود به بیماران خوشامد نمی‌گویند شما این کار را بکنید.

می‌توانید یک چک لیست از همه‌ی خدمات خوبی که برای بیماران قابل ارائه است تهیه کنید و یک نفر را به مطب همکاران بفرستید و از او بخواهید بر اساس چیزی که می‌بیند چک لیست را پر کند. بررسی چک لیست‌ها به شما نقشه راه را ارائه می‌دهد.

۷- اصل مانور

در اصطلاح نظامی مانور به معنای فن رهبری دسته‌های نظامی در منطقه جنگی می‌باشد.

یک ژنرال در جنگ ممکن است انواع دسته‌های نظامی از قبیل نیروی زمینی، نیروی هوایی، نیروی دریایی، نیروی متخصص حملات چریکی، نیروی تک تیرانداز، نیروی زرهی و موشک‌های دوربرد را در اختیار داشته باشد. اما بسیار مهم است که بداند در کجا از کدام نیرو استفاده کند. به عنوان مثال در منطقه‌ای که به دست دشمن افتاده است و از نظر تعداد نفرات و مهمات ضعیفتر از دشمن است راه حل مناسب این است که ژنرال از نیروی چریکی خود استفاده کند تا امنیت داخلی آن منطقه را بر هم بزند. در حالیکه اگر در این شرایط از نیروی زمینی استفاده کند و جنگ مستقیم تن به تن راه بیاندازد ممکن است تلفات زیادی بدهد و شکست بخورد.

برای یک پزشک دسته‌های نظامی همان روش‌های مختلف تبلیغاتی می‌باشد. برای تبلیغات پزشکی ده‌ها روش مختلف وجود دارد اما همگی ‌آن‌ها صرفا نتیجه بخش نیستند. به عنوان مثال اگر بیماران یک پزشک افراد بالای ۵۰ سال هستند تبلیغ از طریق اپلیکیشن های اینستاگرام و وایبر روش مناسبی نیست. بدلیل اینکه افراد بالای ۵۰ سال رابطه‌ی خوبی با تکنولوژی مدرن ندارند و تبلیغ در پیک برتر که بطور محلی پخش می‌شود و در خانه‌ها بدست مردم می‌رسد می‌تواند مفیدتر باشد. در حالیکه برای پزشکی که با جوانان سروکار دارد مثل پزشکانی که عمل زیبایی انجام می‌دهند و یا کلینیک‌های مراقبت از پوست ومو، استفاده از تبلیغات موبایلی و اینترنتی بسیار اثر‌بخش‌تر است.

همچنین علاوه بر انتخاب روش تبلیغاتی مناسب، محلی که شما تبلیغ می‌کنید هم بسیار موثر است. مثلا یک متخصص ارتوپدی بهتر است همه‌ی باشگاههای ورزشی اطراف مطب خود را پیدا کند و در آنجا پلاکارت تبلیغاتی یا آدرس مطب خود را قرار دهد تا هر ورزشکاری آسیب ورزشی دید بلافاصله به او مراجعه کند. یک متخصص پلاستیک یا ENT و یا یک متخصص زنان بهتر است از آرایشگاههای زنانه غافل نشود و بروشورهای خود را در آرایشگاه‌ها قرار دهد و در عوض به مسئول آرایشگاه خدمات رایگان ارائه دهد. برای یک متخصص ارولوژی تبلیغات اینترنتی بسیار پر اهمیت است. بدلیل اینکه آقایان از اینکه مشکل خود را به کسی بگویند خجالت می‌کشند اما بدون هیچ‌گونه خجالتی و بدون اینکه شخصی بفهمد راه‌حل مشکلات خود را در اینترنت جستجو می‌کنند.

همچنین شهری که شما در آن زندگی می کنید نیز بسیار مهم است. مردم شهرهای مختلف دارای فرهنگ‌های مختلف هستند و ممکن است برخی روش‌های تبلیغاتی برای برخی فرهنگ‌ها بدون کاربرد باشد.

برای اینکه شما بتوانید یک مانور تبلیغاتی خوب داشته باشید نیاز دارید بررسی کنید بیماران شما از چه سنی، چه قشری و با چه خصوصیات اخلاقی هستند و مانور تبلیغاتی خود را بر اساس بازار هدف خود طراحی نمایید در غیر این صورت ممکن است زمان و پولی که برای تبلیغات صرف می کنید به راحتی هدر رود.

اگر شما یک انسان عاشق و با پشتکار زیاد باشید به هدفتان نمی‌رسید مگر اینکه قبل از آن مسیر را درست انتخاب کرده باشید. اگر شما عاشق زیارت کعبه باشید و با پشتکار فراوان همه‌ی مشقات سفر را به جان بخرید اما بجای حرکت به سمت جنوب، به سمت شمال حرکت کنید هیچ‌گاه به کعبه نمی‌رسید.

محمد ظهره وند

محمد ظهره‌وند

منبع: پزشک موفق

اطلاعیه:مقالات جدید وب‌سایت پزشک موفق از تاریخ اول مرداد ۹۷ در وب سایت https://www.brandeshakhsi.com منتشر می‌شود.