چگونه خود را در روند ثروتمند شدن قرار دهیم ؟ (برگ سوم)

روند ثروتمند شدن

روند ثروتمند شدن

برای پولدار شدن ابتدا باید هدف مورد علاقه‌تان را پیدا کنید و در جهت رسیدن به هدفتان تلاش زیادی را انجام دهید. هدف شما می‌تواند تبدیل شدن به یک پزشک، یک ورزشکار حرفه‌ای، یک مهندس و یا یک هنرمند باشد. رسیدن به هدف مورد علاقه، نیازمند صرف وقت و انرژی در یک بازه زمانی است. برای مثال تبدیل شدن به یک پزشک، نیازمند یک تلاش مداوم  برای آموزش دیدن در یک بازه‌ی زمانی چندین ساله است. بسیاری از مردم رویای دکتر شدن را در سر دارند اما حوصله طی کردن دوره آموزشی سخت و طولانی مدت آن را ندارند. پس از اینکه به هدف مورد علاقه‌تان رسیدید شما خمیرمایه ثروتمند شدن را در خود ایجاد کرده‌اید اما تا زمانی که آموزش مالی نبینید و سبک زندگی خود را به یک فرآیند تولید ثروت تبدیل نکنید؛ ثروتمند نخواهید شد.

 تقریباً تمام مردم بلد هستند که چند برگ ژامبون را به همراه کاهو و گوجه‌فرنگی در نان باگت قرار دهند و روی آن سس بریزند، اما فقط یکی از آن‌ها که هوش مالی بالایی دارد و زندگی‌اش را در روند ثروتمند شدن قرار داده است؛ فست فود های زنجیره‌ای هایدا را راه‌اندازی می‌کند و با فروش ساندویچ ژامبون به شما ثروتمند می‌شود. این مثال به سادگی نشان می‌دهد که صرفاً داشتن تخصص در کار، شما را ثروتمند نمی‌کند و برای ثروتمند شدن نیازمند این هستیم که علاوه بر داشتن تخصص، هوش مالی خود را نیز افزایش دهیم و سبک زندگی خود را به شکلی تغییر دهیم که روند تولید ثروت در آن ایجاد شود.

برای قرار گرفتن در روند ثروتمند شدن بهتر است ۲ تغییر در زندگی‌تان ایجاد کنید؛ یکی تغییر در نگرش و دیگری تغییر در عملکرد. این تغییرات را به موازات هم انجام دهید تا اثربخشی بیشتری در رفتار شما داشته باشند. فراموش نکنید که به صورت پیوسته در تمام طول زندگی‌تان این تغییرات را در خود ایجاد کنید.

در پایان برای قرار گرفتن در روند ثروتمند شدن به نتیجه‌گیری زیر می‌رسیم :

ابتدا نگرش خود را از حالت عادی به نگرش کسب ثروت بیشتر معطوف می‌کنیم. سپس درباره راه کسب درآمد بیشتر در شغل خود فکر می‌کنیم و در پایان اقدامی عملی در جهت رسیدن به هدف خود انجام می‌دهیم. هر اقدامی که انجام دهیم و هر تغییر مثبتی که در عملکردمان داشته باشیم باعث تثبیت و تقویت نگرشمان می‌شود و ایده‌های بهتری به ذهنمان می‌آید و با اجرای ایده‌های بهتر نگرشمان مجدداً تقویت می‌شود و این روند رشد به صورت متقابل و پله‌ای ادامه دارد.

اقشار متوسط جامعه که هوش مالی ندارند، ابتدا به دنبال یک ایده ناب می‌گردند و سپس تصمیم به اجرای آن دارند اما تا زمانی که نگرش و عملکرد شما به صورت پله‌ای رشد نکرده باشد هیچ ایده نابی به ذهنتان نخواهد رسید و اگر هم برسد توانایی اجرای آن را نخواهید داشت. به همین دلیل افراد تا زمانی که زندگی‌شان را در روند پله‌ای تولید ثروت قرار ندهد تا پایان عمر، متوسط یا فقیر باقی خواهند  ماند، بدون این که هیچ اقدام مفیدی در جهت فرار از این وضعیت خود انجام دهند. این یکی از قوانین طبیعت است که در همه زمینه‌ها صادق است. همان طور که به ذهن یک جراح تازه‌کار هیچ‌وقت ایده‌های ناب در انجام بهتر جراحی‌های پیشرفته خطور نمی‌کند؛ مگر این که پله‌پله با تلاش و ممارست و انجام جراحی‌های متعدد، هوش جراحی خود را رشد داده باشد.

برای افزایش پله‌پله هوش مالی‌تان در مقاله‌های بعدی همراه ما باشید.

بر اساس آموزه‌های رابرت کیوساکی

گردآوری وبازنویسی: محمد ظهره وند

منبع: پزشک موفق

با عضویت در وب سایت پزشک موفق مقالات جدید به ایمیلتان ارسال خواهد شد